|
Alex Dufala

11. Kolo | Review: Palmdale bojoval o druhé miesto s Legends, Coma s cennou výhrou

KOŠ

Odohralo sa posledné kolo 2. KNL. Prvých päť celkov tvorí mimoriadne vyrovnanú tabuľku. Medzi prvým IZO 4 a piatou Vakatankou B je rozdiel len šiestich bodov. V článku sa dozviete, ako dopadli zápasy 11. kola.

2. KNL - 12.11.2022 - 11. kolo

HB Žlčové Kamene sa s jesennou časťou rozlúčili výhrou

HB v posledných troch kolách na svojich súperov nestačili. V poslednom 11. kole, v ktorom sa stretli s Chievom však bodovali naplno. Už v tretej minúte otvoril skóre T. Lipták. V piatej minúte sa podarilo vyrovnať J. Csákovi. V 18. minúte sa presadil S. Ondira, pre ktorého to bol 22. gól v sezóne. V prvom polčase vyťahovalo Chievo loptu zo svojej brány ešte dva krát. V druhom polčase HB pokračovali v kanonáde a svojmu súperovi nasúkali ďalších sedem gólov. HB tak po sérii prehier zdolala svojho súpera a v tabuľke si ustlali na štvrtom mieste.

Chievo - HB Žlčové Kamene | 2:11 (1:4)

Góly: J. Csakó 2x - - S. Ondira 4x, T. Lipták 4x, R. Kolesar 2x, D. Sitar

Coma vo forme

Coma sa v poslednom kole stretla s VB FC. Zápas začal lepšie pre VB FC. V siedmej minúte sa o gól zapríčinil P. Haluščák. Dlhých 16 minút to vyzeralo, že VB FC pôjde s jednogólovým náskokom aj do druhého polčasu. V 23. minúte sa však ku slovu dostal R. Šalapa, ktorý stav zápasu vyrovnal. V druhom polčase sme videli mikrosúboj strelcov medzi P. Haluščákom a R. Šalapom. Obaja si v druhom polčase pripísali ku svojmu menu ďalšie tri góly. Coma však vytiahla aj žolíka v podobe L. Semana, ktorý jedným gólom dopomohol k výhre tímu Coma nad VB FC.

VB FC - Coma | 4:5 (1:1)

Góly: P. Haluščák 4x - - R. Šalapa 4x, L. Seman

LUX FM dvojciferným počtom gólov vymazal Team KVP

V tomto zápase sa Team KVP takmer nedostal k slovu. V prvom polčase si LUX FM vytvoril pohodlný štvorgólový náskok. Dvakrát sa presadil D. Ondrej, po jednom góle si pripísali T. Chripák a P. Hoľan.  V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. LUX FM aj v druhom dejstve prestrieľal svojho súpera v pomere 8:1. Hattrick dokonal D. Ondrej a T. Chripák

LUX FM - Team KVP | 12:1 (4:0)

Góly: D. Ondrej 6x, T. Chripák 3x, M. Pillar 2x, P. Hoľan - - M. Gábor

V ostrom dueli bral body IZO 4

O 12:30 sme videli zápas medzi IZO 4 a Vakatankou B. Vakatanka v tomto zápase ťahala za kratší koniec lana. V 12. minúte prehrávala 2:0 po góloch M. Marinčáka a M. Ivana. Minútu pred polčasovou sirénou znížil na 2:1 D. Olajoš. V 30. minúte vyrovnala Vakatanka B na 2:2. V 37. minúte sa lopta zatrepotala znova v sieti Vakatanky. Snaha Vakatanky o vyrovnávajúci bola priam hmatateľná. Opak sa však stal pravdou. V 45. minúte zvyšoval na 4:2 M. Ivan. V 48. minúte sme videli dve karty. Jednu vo farbe červenej na strane IZO 4 a druhú vo farbe žltej na strane Vakatanky. IZO si vďaka tejto výhre udržal prvé miesto 2. KNL.

IZO 4 - Vakatanka | 4:2 (2:1)

Góly: M. Ivan 2x, Marcel Marinčák, Marek Marinčák - - D. Olajoš

ŽK: M. Nevelos, I. Čík

ČK: Marek Marinčák

Legends zdolali tabuľkového suseda

Legends sa v 11. kole stretol s Palmdale. Zo súboja o druhé miesto vzišiel víťazne tím Legends. V 18. minúte to bolo pre Legends už 3:0. Obrana Legends fungovala v prvom polčase ako švajčiarske hodiny, nakoľko od druhého najčastejšie skórujúceho celku 2. KNL neinkasovali ani jeden gól. V druhom polčase sa útoku Palmdale konečne podarilo prelomiť obranu Legends. V 28. minúte skóroval P. Szabó. V 34. minúte však Legends vyhrávali znova rozdielom troch gólov. Zvyšných 16 minút zápasu oba celky skórovali dvakrát. Legends prezimuje na druhom mieste so stratou troch bodov na IZO 4. Palmdale sa bude musieť uspokojiť s treťou priečkou so ziskom 19 bodov. Na päty im však šliapu celky HB Žlčové Kamene a Vakatanka B, ktoré majú na svojom konte rovnako 19 bodov.

Legends - Palmdale | 6:3 (3:0)

Góly: M. Kovačevič 3x, F. Ustohal - - P. Szabó 2x, M. Hromnik

Dohrávka 9. kola medzi Legends a Vakatankou B skončila úspešnejšie pre Vakatanku B. Vakatanka B vyhrala v tomto zápase 5:2. Tromi gólmi dopomohol svojmu tímu L. Kolcun, ďalšie dva pridal I. Čík. Za Legends sa gólovo presadil dva krát T. Zajac.

Legends - Vakatanka B | 2:5 (0:2)

Góly: T. Zajac 2x - - L. Kolcun 3x, I. Čík 2x

ŽK: M. Gordoň - - J. Kušiak, P. Bielicky