|
Alexander Dufala

Víťazom sezóny JAR 2024 sa stal tím Rising Prospects!

KOŠ

Sezóna JAR 2024 zavŕšila svoje pôsobenie zápasmi v semifinále a následne finále. Vyraďovacia fáza ako vystrihnutá z katalógu malého futbalu však mohla spoznať iba jedného víťaza. Napínavé duely o cenné kovy si rozoberieme v tomto článku.

FINAL 4 | SEMIFINÁLE


VAKATANKA vs ŽLČOVÉ KAMENE

Nepriaznivá bilancia Žlčových kameňov proti ich súperovi v semifinále bola predzvesťou toho, aký rezultát pravdepodobne uvidíme aj v tomto stretnutí. Od úvodných minút sa hral vyrovnaný futbal so šancami na jednej aj druhej strane. S pribúdajúcim časom sa však herný štýl a kvalita Vakatanky začala prejavovať čoraz viac. Na prvý semifinálový gól sme však čakali až 18 minút. Publikum vtedy rozjasal M. Veliký, ktorý Vakatanku nasmeroval do finále. O dve minúty neskôr sa sieť rozvlnila aj druhý krát po prieniku D. Sopatu. Ku koncu prvého dejstva dostali Žlčové kamene možnosť nepriaznivý stav zápasu zvrátiť a dostať sa do zápasu. Hrali totiž presilovku o jedného hráča po udelenej žltej karte pre tím Vakatanka. Ani túto lákavú ponuku však Žlčové kamene nevyužili. Nezdar v útočnej fáze zdá sa znamenal pokles mentality v radoch tímu Žlčové kamene, ktoré v zápase neskórovali. Vakatanka tak pohodlne dokráčala za víťazstvom v semifinále. RISING PROSPECTS vs ASGUARD SECURITY

V druhom stretnutí sa nám črtal veľmi atraktívny duel medzi celkom, ktorý ešte v sezóne neprehral a viacnásobným majstrom Slovenska v malom futbale ASGuard Security. Tieto superlatívy sa stretli na jednom ihrisku v rámci semifinále Košickej novej ligy. Súboj o to, kto doplní Vakatanku vo finále mal od začiatku grády. Bol to však Rising Prospects, ktorý udrel ako prvý. V siedmej minúte rozvlnil sieť za Stanislavom Pellom najlepší strelec Risingu v doterajšom priebehu sezóny J. Spišák. Nedisciplinovaná pasáž hry od Risingu znamenal, že ASGuard hral  v 10. a 21. minúte v početnej výhode. Vytúžené ovocie to však neprinieslo. Práve naopak. Po skončení trestu M. Stankoviča sa podarilo Risingu zvýšiť na rozdiel dvoch gólov. ASGuard však zápas nezabalil. V druhom dejstve hral s Risingom vyrovnanú partiu a nebyť dvoch gólov v prvom polčase, zápas by sa rozhodoval zo značiek pokutových kopov. Rising Prospects si však vedenie postrážil a po druhý krát rozhodol o tom, že sa predstaví v zápase o najcennejšiu trofej. FINAL 4 | FINÁLE


ŽLČOVÉ KAMENE vs ASGUARD SECURITY

V zápase o bronzový kov sa proti sebe postavili Žlčové kamene a ASGuard Security. Pred úvodným výkopom o tretie miesto bol v stávke čiastočný pocit satisfakcie po nevydarenom semifinále. Pre tím Žlčových kameňov bol však tento duel špeciálny. Išlo totiž o repete predošlej sezóny, kedy v zápase o tretie miesto podľahli Hofexu. Zápas mal veľmi dynamicky úvod a už od prvých minút bolo jasné, že oba tímy sú odhodlané získať bronzové medaily. Prvý polčas bol napínavý a skončil remízou 1:1. Skóre zápasu otvoril v 13. minúte L. Majoroš z tímu ASGuard. Odpoveď na seba však nenechala dlho čakať. V 17. minúte stav vyrovnal J. Takáč. Druhý polčas priniesol obdobnú drámu. Karty sa však obrátili a Žlčové kamene šli prvý krát v zápase do vedenia zásluhou už dvojgólového J. Takáča. O dve minúty neskôr bolo znova zrovnané a zápas dospel do pokutových kopov. V tých ťahali Žlčové kamene znova kratšiu zápalku a rovnako ako v predošlej sezóne, aj tentokrát obsadili konečné 4. miesto.


RISING PROSPECTS vs VAKATANKA

Všetko smerovalo až do tohto momentu. Momentu, v ktorom iba jeden tím zúročí všetku tvrdú prácu a zožne slávu a obdiv. Finále z predošlej sezóny sa zopakovalo. Proti sebe sa postavil Rising Prospects a Vakatanka. Od úvodného hvizdu sa malo na čo pozerať. Oba tímy predvádzali veľkú futbalovú vyspelosť. Prvý gól padol do siete Vakatanky. V 10. minúte sa presadil M. Uvegeš. Do dvojgólového trháku šiel Rising Prospects v 27. minúte po góle F. Horníka. Fenomenálnu otočku však započal v 28. minúte T. Palko. Ďalšími dvoma gólmi prispel aj F. Korček. Vakatanka už myslela na zisk trofeje. Tieto predstavy im však prekazil M. Uvegeš, ktorý svoj tím spasil v 48. minúte. Rovnako ako v sezóne JAR 2023, aj tentokrát sa zápas rozhodol v pokutových kopoch. V piatej sérii zakončil bezchybnú sezónu Rising Prospects F. Horník. 

Výsledky zápasov FINAL 4

Štatistiky hráčov vo fáze FINAL 4

submenu

Tabuľka

Košice 5+1 (KOŠ) 1. Liga
# Tím Z Skóre Body
1. RIS R prospects 9 82:23 27
2. VAK Vakatanka 9 50:36 19
3. HBŽ HBŽK 9 43:39 18
4. ASG ASGuard Bodva 9 53:24 18
5. HOF Hofex 9 53:48 15
6. TRN Turkon 9 51:45 10
7. BEA BEATHLETE FC 9 34:42 9
8. FEY Feyenoord 9 37:65 6
9. PRM Promet Trans 9 31:83 6
10. VSL VSL 9 31:60 6

štatistiky

Košice 5+1 (KOŠ) 1. Liga
1. HOF Marko Seman 20 Gólov
2. TRN Miroslav Seman 16 Gólov
3. TRN František Pavúk 16 Gólov
4. RIS Jakub Špišák 14 Gólov
5. RIS Marcel Üvegeš 14 Gólov
6. HBŽ Peter Salagovic 13 Gólov
7. VAK Adam Kuľha 11 Gólov