|
Alexander Dufala

Preview | Dlho očakávané semifinále na dosah, kto zúročí tvrdú prácu?

KOŠ

Semifinálové zápasy sa nezadržateľne blížia. Hrá sa na jeden zápas a chybovosť sa tak trestá cenou najvyššou. Najlepšie štyri celky si v túto stredu zmerajú sily o postup do historicky prvého finále s formátom 5+1 v Košiciach. Poďme si tieto zápasy priblížiť.

O Titul


Ako prví sa na trávniku predstaví Vakatanka a Hofex. Pre tieto výbery pôjde už o tretí vzájomný zápas v tejto sezóne. Z doterajších dvoch zápasov je bilancia vyrovnaná. V základnej časti si výhru pripísal Hofex po kontumácii. V skupine FINAL 6 však Vakatanka túto prehru vrátila svojmu semifinálovému súperovi aj s úrokmi. Dominantným výkonom v poslednom kole nadstavby vyhrala nad Hofexom (9:2). Časový odstup od posledného vzájomného zápasu týchto dvoch aktérov je teda týždeň. Otázka znie jasne. Dokázal sa Hofex na tento zápas dostatočne pripraviť a vychytať muchy z posledného merania síl proti Vakatanke? 


Druhý semifinálový stret sa odohrá medzi Rising Prospects a HB Žlčové kamene. Z hľadiska úspešnosti je Rising Prospects v tomto zápase favoritom. Z 10 odohratých zápasov našiel premožiteľa iba dva krát. Porážku im uštedrila iba dvojica Vakatanka a TJ Malá Ida. Ich súper HB Žlčové kamene odišiel naprázdno zo štyroch doterajších stretnutí. Aj v tomto prípade však môže byť vodítkom vzájomný duel týchto manšaftov. Stretnutie z prvého kola nadstavbovej časti hovorí v prospech Rising Prospects (5:3). Treba však pripomenúť, že išlo o vyrovnané stretnutie, v ktorom rozhodoval lepší záver Prospektov. Dokážu Žlčové kamene premôcť svojho súpera a vydláždiť si tak cestu do veľkého finále?


Program zápasov o titul - SEMIFINÁLE

submenu

Tabuľka

Košice 5+1 (KOŠ) 1. liga 5 + 1
# Tím Z Skóre Body
1. HOF Hofex 5 28:13 12
2. VAK Vakatanka 5 27:11 12
3. HBŽ HBŽK 5 31:20 9
4. VSL VSL 5 25:20 9
5. AFC Mier - Zdoba 5 23:37 3
6. VBF VB FC 5 9:42 0

štatistiky

Košice 5+1 (KOŠ) 1. liga 5 + 1
1. HBŽ Ladislav Majoroš 9 Gólov
2. VSL Matej Knapčok 9 Gólov
3. VAK Marco Veliký 8 Gólov
4. AFC Michal Slávik 8 Gólov
5. HBŽ Samuel Ondira 8 Gólov
6. AFC Tomáš Ilyko 7 Gólov
7. HOF Jozef Fabian 5 Gólov